2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014   2015   2016   2017   2018   2019

Wszystkich, gości naszej witryny informujemy, że tu znajdą naprawdę ciekawe teksty, dotyczące lokalnych dziejów Komorowa wpisanych w historię całego kraju.

2015   2016   2017   2018   2019

Pogromcy zamętu.

z 14 IV 2019r.

Lektura książki Wojciecha Żmudzińskiego SJ "Pogromcy zamętu" to wspaniały czas spędzony z Bogiem-Stwórcą, który prowadzi nas do raju, abyśmy tam, zasłuchani w Jego Słowo, poznawali Jego plan odnoszący się do naszego życia.
To książka, która pozwala nam zanurzyć się w Bożej miłości, odkrywać nieskończoną Bożą mądrość. Po lekturze zaczynamy inaczej patrzeć na świat. (więcej...)

Z misją na Filipinach

z 14 IV 2019r.

Mój Tata od dłuższego czasu współpracował z siostrami urszulankami, ja zaś byłam kiedyś na pokazie na temat misji tych sióstr na Filipinach. Prowadziła go siostra Wioletta, która wtedy na chwilę przyleciała do Polski. Widziałam zdjęcia, słyszałam relacje, ale Europejczykowi trudno wyobrazić sobie tak daleki kraj i to nie od strony turystycznych atrakcji. Dlatego pomysł Taty, by tam pojechać i towarzyszyć urszulankom w ich pracy (...) (więcej...)

My potrzebujemy Boga, a Bóg potrzebuje nas

z 14 IV 2019r.

Kto pamięta postać i głos księdza Piotra, który 20 lat temu dawał nauki misyjne w Komorowie ten zauważył, że dziś, choć starszy, wciąż emanuje charyzmą w głoszeniu Słowa Bożego, a mądrość życiową ma jeszcze większą. Teraz chyba dotarł do każdego, kto choć na jeden lub dwa dni zajrzał do kościoła na Misje "W poszukiwaniu szczęścia". Ale po kolei... (więcej...)

Fragmenty kazania misyjnego

z 14 IV 2019r.

Jednym z wielkich darów, jakie otrzymaliśmy od Pana Boga, są nasze ręce. Człowiek ma dwie ręce - jedną do brania, drugą do dawania i dziesięć palców, tyle ile przykazań bożych, każdy przypomina o innym. Rąk używamy nieustannie. O rękach mówimy w wymiarze symbolicznym. Kiedy idziemy na operację pytamy się o nazwisko chirurga i anestezjologa. Chcemy podczas zabiegu być w dobrych rękach. (więcej...)

Wyjście z zadłużenia

z 3 III 2019r.

Wiele osób miało okazję usłyszeć mocno krzepiące hasła, które dają nadzieję lepszej przyszłości. Słowa prawdy mają uniwersalną wartość, lecz oprócz zachęty - swoją cenę jak zwykle należy zapłacić, co często obniża entuzjazm, bowiem oznacza wzięcie na barki konkretnych wyrzeczeń.
Gdzie zatem tkwi tajemnica dodatniego budżetu i wyjścia ze spirali zadłużenia?

Bajkoterapia ze słonikiem Bombikiem

z 3 III 2019r.

W dobie bajek, które wzbudzają agresję u dzieci i straszą koszmarnymi postaciami, ta bajka jest zupełnie inna. Przyjazne postacie, czytelne i godne naśladowania zachowania głównych bohaterów zachęcają każdego rodzica do poczytania dziecku o przygodach słonika Bombika. Książki ks. Bogusława Zemana napisane są prostym językiem, treść została oparta przede wszystkim o dialogi (...)

Najbardziej ciągnęło mnie na chór

z 3 III 2019r.

Od trzech lat Paweł Filipczak ubogaca liturgię w naszym Kościele swoim śpiewem i grą na organach. Wielu z nas zna go tylko ze słyszenia. Skromny i cichy woli pozostawać w cieniu, bo, jak sam mówi, ważniejsza od osoby organisty jest przecież muzyka, która ma prowadzić ludzi do Boga.

Ludzie i ich domy. Trzy pokolenia rodu Malinowskich

z 3 III 2019r.

To oczywiste, musiałam wrócić do tego domu, bo pominęliśmy kilka ważnych szczegółów z życia pana dr. Jerzego Malinowskiego. Zabrakło opowieści o Komorowie i o wielkiej pasji, jaką bez wątpienia była jego praca zawodowa. Tym razem na Klonowej zastałam zgoła inną sytuację. Córka Pana Doktora - Ewa - wyjechała do męża, do Japonii, a Panią Doktorową zmogła choroba. Zatem do rozmowy w dużym jasnym pokoju zasiedliśmy tylko we dwoje. (więcej...)

Jezus wśród zasmarkanych chusteczek

z 3 III 2019r.

Posługa chorym jest zarazem trudna i piękna. Trudna, bo przychodząc do chorego zderzam się z jego cierpieniem, bólem. Czasem spowiedź utrudniają zwykłe ludzkie choroby. Mimo tego jest to posługa, którą uważam za piękną, bo jest to najmocniejszy znak troski Chrystusa i Jego Ciała, którym jest Kościół, o swoich chorych braci. Ci,którzy do tej pory sami mogli przyjść,a bywają i tacy, którzy nawet dzielili się swoim czasem i (...)

W zakrystii

z 3 III 2019r.

Jak szybko mija czas, doświadczamy szczególnie wtedy, gdy nasze życie jest wpisane w czas pracy, życie rodzinne czy nawet krótki, weekendowy odpoczynek. Jedno zajęcie goni drugie. To tylko dzieciom czas się dłuży, bo czekają z utęsknieniem na ferie, wakacje czy jakieś rodzinne wyjazdy. "Nie można wejść dwa razy do tej samej rzeki" - jak mówili starożytni filozofowie. Czasu nie cofniemy. Może być stracony albo dobrze spożytkowany dla dobra

Copyright 2007-2019 © Strona jest własnością Magazynu Parafialnego Parafii NMP w Komorowie.
Projekt: (LKP), Greyworm & Majka. Wszystkie prawa zastrzeżone.