Andrzejuk Artur Andrzejuk Izabella Antoniewicz, Agata Tomaszewska-Antoniewicz

Agata Tomaszewska-Antoniewicz

Agata Tomaszewska - urodzona 26.X.1971. Wielu osobom znana, jako siostra Macieja SJ, Aleksandry i Grzegorza trenera komorowskiej drużyny koszykówki. Absolwentka filologii romańskiej na Uniwersytecie Warszawskim, tłumacz przysięgły języka francuskiego i lektor języka francuskiego i włoskiego;
Po pracy na etat we francuskich firmach medialno-wydawniczych prowadzi własną firmę tłumaczeń i nauczania języków obcych.
Tłumacz m.in. serii Encyklopedii obrazkowych dla dzieci ("Kosmos", "Zwierzęta’ , "Sport") oraz książek następujących autorów: Włodzimierz Czacki "Rzym i Polska" Nicolas Giffard -"Szachy- lekcje z mistrzem", Ojciec Franciszek Sieg" Nad słowami Pisma świętego refleksje i rozważania" (wydanych z okazji Światowych Dni Młodzieży w Polsce). Autor Rozmówek francuskich dla wyjeżdżających (edycja przewidziana na rok 2017).
Prywatnie mama Stanisława (lat 14) i Jana (lat 12) miłośnik książek, podróży (kraje romańskie), szachów, sadzonek roślin egzotycznych, nauki języków obcych oraz tłumaczeń.