Redakcja

Foto-
reporterzy

O "MP"

Archiwum

Wybrane artykuły

Foto-
reportaże

Komorów
na łamach MP

Wieczory
w Wieczerniku

Kontakt

Redakcja Magazynu Parafialnego

 A   B    C-Ć    D    E-F    G   H   I   J   K    L-Ł    M   N   O   P   R    S-Ś    T   U   V   W    Z-Ź  

Pająk Natalia Perdzyński, ks. kan. Andrzej Pietrukiewicz Paulina Pilich Andrzej Pilich, Dorota Dziekiewicz-Pilich Pilich, Lidia Kulczyńska-Pilich Podbielska Sylwia Połowicz, Julia Poręba Teresa

Lidia Kulczyńska-Pilich


Lidia Kulczyńska-Pilich

Urodzona 27 X. 1941 r. w Bydgoszczy. Absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku. Wykształcenie - Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Warszawskiego (1961/65), dyplom magistra filologii polskiej. W 1969 roku dyplom ukończenia dwuletniego Studium Dziennikarskiego na UW. Dyplom zawodowego reżysera filmu dokumentalnego i oświatowego (1987)
Praca: Od 1969 do 2002 r. w Telewizji Polskiej. Przejście na emeryturę ze stanowiska komentatora oraz producenta wewnętrznego Agencji Publicystyki. Od 2002 zaangażowana w pracę na rzecz Magazynu Parafialnego. Od 2004 lider zespołu, a następnie - do stycznia 2008 roku - jego redaktor naczelny.
Autorka m. in. TV cykli filmowych: "Niezwykła = zwykła", "Portrety ludzi wsi", programów publicystycznych: "Tydzień", "Dlaczego?", "Białe - czarne", "Nasza gmina", widowisk artystycznych: "Niedziela z najmilszą", "Igraszki z chmielem", "Biesiada z Rolną", filmów dokumentalnych: m.in. "Marszałek całego sejmu", "Świetlisty dom", cykl - "Dom otwarty". Od roku 1992 autor, redaktor i producent dwu programów: prawnego - "Proszę o odpowiedź" i od 1998 samorządowego - "Nasza gmina". Pomysłodawczyni dwu konkursów z udziałem telewidzów o zasięgu ogólnokrajowym. W "MP" autorka m.in. cykli: "Świadkowie", "Ludzie i ich domy".Copyright 2007-2012 © Strona jest własnością Magazynu Parafialnego Parafii NMP w Komorowie.
Projekt / Administracja (LKP), Greyworm & Majka. Wszystkie prawa zastrzeżone.