Lewin Marta Lis Maciej Lis Stanisława Longchamps de Bérier, ks. Franciszek Łukaszewski Józef

Józef Łukaszewski

urodzony 02.II.1931 r. w Warszawie
Fotografia to moje hobby od wczesnych lat młodzieńczych. Zaraziłem się tą pasją od mojego młodszego kolegi; On uczęszczał do szkoły o kierunku fotograficznym, ale nigdy nie podjął tego zawodu, a ja zaszczepiony fotografią, prawie nie rozstawałem się z aparatem podczas moich wypadów wycieczkowych. Bardzo często zamieniałem łazienkę w ciemnię fotograficzną, aby tam wywoływać własnoręcznie negatywy czarno-białe, czy robić odbitki foto różnego formatu. Aparat towarzyszył mi również w moich późniejszych wyjazdach zagranicznych. Z czasem młodzieńczy zapał minął, a codzienne obowiązki nie pozwoliły na rozwinięcie skrzydeł i moje fotki trafiały do głębokiej szuflady.
Z Komorowem związałem się 10 lat temu, wcześniej będąc mieszkańcem Warszawy. Przypadek zdarzył, że moje fotki zostały zauważone za sprawą organizowanych przez naszego Księdza Proboszcza pielgrzymek, w których dane mi było uczestniczyć, a brakowało w nich udziału naszego "naczelnego fotografa" - Pana K. Rodaka, którego kunszt zawodowstwa zawsze podziwiałem.

Fotoreportaże i artykuły zamieszczone na stronie: