Redakcja

Foto-
reporterzy

O "MP"

Archiwum

Wybrane artykuły

Foto-
reportaże

Komorów
na łamach MP

Wieczory
w Wieczerniku

Kontakt

Redakcja Magazynu Parafialnego

 A   B    C-Ć    D    E-F    G   H   I   J   K    L-Ł    M   N   O   P   R    S-Ś    T   U   V   W    Z-Ź  

Lewin Marta Lis Maciej Lis Stanisława Longchamps de Bérier, ks. Franciszek Łukaszewski Józef

Józef Łukaszewski


Józef Łukaszewski

urodzony 02.II.1931 r. w Warszawie
Fotografia to moje hobby od wczesnych lat młodzieńczych. Zaraziłem się tą pasją od mojego młodszego kolegi; On uczęszczał do szkoły o kierunku fotograficznym, ale nigdy nie podjął tego zawodu, a ja zaszczepiony fotografią, prawie nie rozstawałem się z aparatem podczas moich wypadów wycieczkowych. Bardzo często zamieniałem łazienkę w ciemnię fotograficzną, aby tam wywoływać własnoręcznie negatywy czarno-białe, czy robić odbitki foto różnego formatu. Aparat towarzyszył mi również w moich późniejszych wyjazdach zagranicznych. Z czasem młodzieńczy zapał minął, a codzienne obowiązki nie pozwoliły na rozwinięcie skrzydeł i moje fotki trafiały do głębokiej szuflady.
Z Komorowem związałem się 10 lat temu, wcześniej będąc mieszkańcem Warszawy. Przypadek zdarzył, że moje fotki zostały zauważone za sprawą organizowanych przez naszego Księdza Proboszcza pielgrzymek, w których dane mi było uczestniczyć, a brakowało w nich udziału naszego "naczelnego fotografa" - Pana K. Rodaka, którego kunszt zawodowstwa zawsze podziwiałem.
Fotoreportaże i artykuły zamieszczone na stronie:Copyright 2007-2012 © Strona jest własnością Magazynu Parafialnego Parafii NMP w Komorowie.
Projekt / Administracja (LKP), Greyworm & Majka, M. Bąkowski. Wszystkie prawa zastrzeżone.