Nastańska Renata Nowosielska Katarzyna

Katarzyna Nowosielska-Augustyniak

Katarzyna Nowosielska

urodzona 30 września 1984r.
Mieszkam w Pruszkowie, ale moja ulica to prawie Komorów. Dlatego zawsze bardziej się czułam z Komorowa, bo i parafia w Komorowie, i szkoła podstawowa... Dopiero do liceum poszłam do Pruszkowa. Skończyłam studia na Politechnice Warszawskiej, na Wydziale Mechanicznym, Energetyki i Lotnictwa.
Do Magazynu Parafialnego trafiłam we wrześniu 2005 r. - zwerbował mnie pan Andrzej Pilich. Z początku robiłam ilustracje, napisałam dwa krótkie teksty o wyprawach w Bieszczady. Potem zaczęłam pisać i ilustrować bajki dla najmłodszych (uzbierało się ich 10). Od czerwca 2007 zajęłam się "składaniem MP z kawałków" - zbieram od autorów teksty oraz zdjęcia i odpowiadam za to, jak nasz Magazyn wygląda.
Rysuję i maluję od zawsze, choć ostatnio mam coraz mniej czasu. Poza tym zdarza mi się dziergać na drutach, robić na szydełku, szyć... Od wielu lat też fotografuję - amatorsko, zaczynałam od starego Zenita i samodzielnego wywoływania zdjęć w łazience. Więc gdy brakuje mi zdjęć do Magazynu, często robię je sama. Ale najchętniej fotografuję góry, a zwłaszcza moje ukochane Bieszczady, w które jeżdżę, kiedy tylko mam parę wolnych dni.