Pająk Natalia Perdzyński, ks. kan. Andrzej Pietrukiewicz Paulina Pilich Andrzej Pilich, Dorota Dziekiewicz-Pilich Pilich, Lidia Kulczyńska-Pilich Podbielska Sylwia Połowicz, Julia Poręba Teresa

Andrzej Pilich

Urodzony 19.XI 1939 r. Lata 1959-1965 to studia w warszawskiej ASP ukończone dyplomem mgr sztuki z wyróżnieniem na wydziale grafiki, w pracowni prof. Juliana Pałki.
W latach 1965-1975 stała współpraca z pracownią grafiki TVP.
Od roku 1976 do 1997 doradca artystyczny dawniej Państwowego, a obecnie Polskiego Wydawnictwa Ekonomicznego.
Przez prawie 50 lat uprawiania zawodu grafika, Andrzej Pilich współpracował ze wszystkimi znaczącymi wydawnictwami. Ceniony typograf z rzadką dziś umiejętnością pisania ręcznego. Autor znaków graficznych, ilustrator. Malarz pejzażu i portrecista. Ulubione techniki - pastel oraz akwarela.
Swoje prace zarówno graficzne jak i malarskie wielokrotnie wysławiał na pokazach indywidualnych i wystawach zbiorowych.
Mąż i ojciec dwóch dorosłych synów oraz dziadek czworga wnucząt.

Artykuły zamieszczone na stronie: