Fotoreporterzy Magazynu Parafialnego

Krzysztof Rodak Bartosz Duczmal Katarzyna Nowosielska Maciej Lis Józef Łukaszewski

Krzysztof Rodak

urodzony 14.IV.1944 r. w Warszawie.
Świat zobaczyłem na Powiślu, na trzy miesiące przed Powstaniem Warszawskim, w domu między dwoma mostami. Wojnę moja rodzina przeżyła cudem. Oto ktoś z AK ostrzegł Mamę o zbliżającej się GODZINIE "W". Ojciec ze względu na małe dziecko, pierworodnego syna, czyli na mnie - ulokował nas pod Świdrem. Na dom w Warszawie niebawem runęła bomba.
Po wojnie, jak wiele innych warszawskich rodzin, Rodakowie rozpoczęli tułaczkę po Polsce, ale ciągnęło ich do ukochanej Warszawy.
Byłem 11-letnim podrostkiem, gdy Ojcu udało się nas wreszcie sprowadzić najpierw do Milanówka, gdzie skończyłem podstawówkę i ogólniak, później do Warszawy.

K. Rodak na ponad 40 lat związał się z Telewizją Polską - obecnie Publiczną. Cichy, skromny, świetny kolega. W swoim fachu (przekaz fonii) przeszedł wszystkie szczeble wtajemniczenia zawodowego. Dlatego był w stanie stanąć przy każdej maszynie, zastąpić każdego.
Fotografia jest jego konikiem od zawsze. Zaczął się nią interesować za sprawą nauczycielki z Milanówka, która wpadła na pomysł założenia szkolnego kółka fotograficznego.
Kocha też muzykę - szczególnie klasyczną.
Dziewięć lat temu stał się parafialnym kronikarzem, a później niezastąpionym fotoreporterem Magazynu Parafialnego. Od 8 lat jest tam, gdzie się coś dzieje.
Dnia 16 grudnia 2007 roku pan Krzysztof Rodak - za wprowadzenie do Magazynu Parafialnego bogatego, profesjonalnego serwisu fotograficznego i długoletnią ofiarną pracę na rzecz pisma, uhonorowana została Medalem ustanowionym z okazji X-lecia istnienia MP.