Sabała Maciej Seretny Marek ks. Bartosz Skawiński Skupiński Lech Słodkowska dh. Marta Stasiak Mirosława Szklarski Michał Szkodziński Michał Sztyk Wojciech Szymański, ks. Andrzej

Michał Szkodziński

Urodzony 25 lutego 1985 r. w Warszawie. Od zawsze związany z Wolą - przyszedł na świat w szpitalu przy ul. Kasprzaka, mieszkał na Muranowie, na Kole oraz przez 13 lat na Ulrychowie. W tamtejszym kościele pw. św. Wawrzyńca był ministrantem, przez 6 lat współpracował z parafialnym pismem "Reduta". W 2001 r. ukończył diecezjalny kurs lektorski pod kierunkiem ks. prałata Wiesława Kądzieli.
Absolwent XXXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie, w klasie o profilu humanistycznym. Od 2004 r. student Instytutu Dziennikarstwa na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2005-2006 dziennikarz ogólnopolskiego magazynu sportów motorowych "TopSpeed". Od 2007 r. pracownik kanału tematycznego TVN Turbo. Interesuje się językiem polskim, literaturą, rynkiem mediów, muzyką rockową, kabaretem, kinem, motoryzacją. Sporadycznie grywa na gitarze i chodzi po górach.
Komorowianin od grudnia 2006 r., na łamach "Magazynu parafialnego" zadebiutował w nr. 2/2007 r. W swoich felietonach stawia sobie za cel promowanie krytycznej postawy wobec rzeczywistości oraz zachętę do nabierania dystansu wobec nieistotnych jej elementów. Zarówno w pisaniu, jak i w życiu, kieruje się mottem Marka Aureliusza, w brzmieniu zaczerpniętym z książki Kurta Vonneguta "Rzeźnia numer pięć": "Boże, daj mi pogodę ducha, abym godził się z tym, czego zmienić nie mogę, odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i mądrość, abym zawsze potrafił odróżnić jedno od drugiego". Wiele wskazówek odnajduje też w poezji Jonasza Kofty i Agnieszki Osieckiej.

Artykuły zamieszczone na stronie: