Sabała Maciej Seretny Marek ks. Bartosz Skawiński Skupiński Lech Słodkowska dh. Marta Stasiak Mirosława Szklarski Michał Szkodziński Michał Sztyk Wojciech Szymański, ks. Andrzej

Wojciech Sztyk

Sztyk Wojciech

Od urodzenia (1991 r.) mieszka w Komorowie.
Student kulturoznawstwa Uniwersytetu Warszawskiego oraz uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. J. Elsnera w Warszawie (tzw. "Miodowa"), w której szkoli swój baryton. Wcześniej ukończył także PSM I st. im. W. Lutosławskiego w Pruszkowie w klasie fortepianu.
Od dzieciństwa związany z wszelką działalnością artystyczną. Uczestniczył w projektach Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie - m.in. w międzynarodowym projekcie teatralnym "Idealne miasto/ Ideale Stadt", przygotowywanym w ramach festiwalu "Promised City" (2009/10), gdzie mogła go oglądać widownia warszawska oraz berlińska. Grał spektakle zarówno w stolicy (m.in. w Teatrze Dramatycznym, Teatrze Capitol, Teatrze Staromiejskim oraz Collegium Nobilium), jak i lokalnie.
Współpracuje z Towarzystwem Miasta Ogrodu Komorów "KOMOROWIANIE". Od 2012 r. członek Stowarzyszenia Twórców Kultury "Kulturnatywa", z którym m.in. redaguje portal kulturowy kulturnatywa.pl. Zajmuje się działalnością dziennikarską (od 2006 r. związany z "Magazynem Parafialnym" - w latach 2006-2009 lider Młodzieżowego Koła Dziennikarskiego, tworzącego przy redakcji "MP") oraz literacką - w tym kabaretową, w której odwołuje się do dorobku klasyki polskiego kabaretu.
Amatorsko grywa na akordeonie oraz komponuje. Interesuje się także sztukami plastycznymi (Caravaggio!). Marzy o gruntownym zwiedzeniu Włoch.

Artykuły zamieszczone na stronie: