Komorów na łamach MP

Komorów w "Dziennikach"
Marii Dąbrowskiej
Poznajemy KOMORÓW
Wojenny Komorów w relacji ŚWIADKA Komorów w Dziennikach Marii Dąbrowskiej Poznajemy KOMORÓW

Komorów na łamach MP

Na tej stronie, miły Gościu, znajdziesz informacje, które ułatwią ci poznanie komorowskiego genius loci. Jest on nie tylko wypadkową duchowości ludzi tworzących wspólnotę, ale także działania przyrody, w której przyszło im żyć. Jaki jest ów duch? To miejscowość młoda pod każdym względem, licząca ponad 6000 mieszkańców. Administracyjnie zaliczana do wsi, choć tak naprawdę nigdy nią nie był. Jej nazwa pojawia się w czternastowiecznych dokumentach, ale dzisiejszy Komorów "zaczął się" w latach dwudziestych poprzedniego wieku. Był on miejscem wypoczynku stołecznej inteligencji. Wielu profesorów, urzędników, handlowców miało tu swoje drugie, wygodne domy. Wojna i lata późniejsze sprawiły, że letnie domy musiały stać się całorocznymi. Ona też, jak wszędzie "wymieszała" ludzi. Ale mimo zmian, nie zawsze korzystnych, miejsce zachowało swój specyficzny klimat. "Magazyn Parafialny" próbuje "portretować" historyczny i mentalny obraz Komorowa. Poznaj i Ty nasze miejsce na tej ziemi...

Wojenny Komorów
w relacji ŚWIADKA