2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014   2015   2016   2017

Młodzieżowe Koło Dziennikarskie w naszej parafii

Sami o sobie

- MP nr 2 (87) z 5 IV 2009r. /str. 39

MKD działa od około trzech lat. Zrzesza wielu młodych ludzi z gimnazjum i LO. Każdy może tu odnaleźć odpowiednią dla siebie formę pracy dziennikarskiej, a przede wszystkim należeć do wspólnoty, w której można pogłębiać swoją wiarę i kształtować światopogląd. Dlaczego należą? Oto niektóre wypowiedzi:

Karolina Danecka

Nazywam się Karolina i do Młodzieżowego Koła Dziennikarskiego należę już drugi rok. Jestem tu, ponieważ moje życie to pisanie - zarówno wierszy, jak i przeróżnych opowiadań, rozprawek itd. Wstawiając teksty do naszej katolickiej gazetki czy na stronę, daję upust swej fantazji i myślom; dlatego ta "praca" tak bardzo mi się podoba. Prowadzę również dział dyskusji, gdzie inni (najczęściej gimnazjaliści) i ja, rozmawiamy z panią psycholog o różnych życiowych sprawach (a uwielbiam dyskutować).
Tak więc interesuję się również psychologią i kocham czytać - głównie fantastykę, czasem przygodowe, a przede wszystkim książki z morałem i te psychologiczne. Uwielbiam słuchać muzyki: od irlandzkiej poprzez klasykę, rock (stary i ten nowszy), kończąc na dzisiejszym popie. Lubię szkicować, choć nie idzie mi to najlepiej. Oczywiście kocham się śmiać. Czym się zajmuję? Jak przystało na ucznia, nauką oraz pisaniem w masowej ilości dziwnie posklejanych zdań i słów ? czytaj wiersze. A tak między nami, moją pasją jest również koszykówka, jednak nie gram tak, jak na zakochanego w tym sporcie przystało. Bardzo ważną osobą w życiu jest dla mnie Pan Bóg i nigdy nie chcę zapomnieć, że kocha Nas wszystkich najpiękniejszą miłością.

Karolina Danecka
kl. 2 d gimnazjum

Sandra Godlewska

Do Młodzieżowego Koła Dziennikarskiego należę od początku roku szkolnego. Dlaczego? Uwielbiam pisać artykuły, chcę pogłębiać swoją wiedzę i mam zamiar studiować dziennikarstwo.
W MKD udzielam się w wielu dyskusjach, piszę artykuły na dręczące lub interesujące mnie tematy, przeprowadzam wywiady, kształtuję swój umysł, swoje poglądy. Podczas warsztatów poznaję ciekawych ludzi, rozwijam swoje możliwości dziennikarskie, a jednocześnie jest to czas, który spędzam z przyjemnością.

Sandra Godlewska
kl. 1 a gimnazjum

Magdalena Rafalska

Dla Magazynu Parafi alnego pracuję już drugi rok. Zajmuję się rysowaniem, przeprowadzam wywiady i biorę udział w dyskusjach.
Pracuję w Młodzieżowym Kole Dziennikarskim, ponieważ nie lubię robić czegoś na próżno, a w Magazynie ukazują się moje prace.

Magdalena Rafalska
kl. 2 d gimnazjum

Michał Szklarski

Dołączyłem do Koła Dziennikarskiego ponad półtora roku temu, ponieważ chciałem przedstawić swoje zdolności i dzieła najbliższej okolicy. Bardzo lubię informatykę, dzięki czemu zajmuję się naszą stroną internetową Komorow-pm.net. To jest mój główny wkład w działalność grupy.

Michał Szklarski
kl. 2d gimnazjum

Iwona Ciesielska

Do Młodzieżowego Koła Dziennikarskiego należę już od pierwszej klasy gimnazjum. Uczęszczając na spotkania mam okazję rozwijać swój warsztat dziennikarski poprzez pisanie felietonów i reportaży. Chodząc na spotkania organizowane przez MKD, dowiaduję się wielu ciekawych rzeczy o zawodzie dziennikarza oraz spotykam interesujących ludzi, którzy kochają pisać i z wielką chęcią, charytatywnie, angażują się w pracę w naszej gazecie.

Iwona Ciesielska
kl. 3 c gimnazjum

Walkiewicz Magdalena

W Młodzieżowym Kole Dziennikarskim prowadzę grupę dyskusyjną. Mam kontakt z różnymi ciekawymi ludźmi, uczę się nowych rzeczy związanych z dziennikarstwem. Udzielając się w taki sposób rozwijam się umysłowo. Prócz tego, mam również możliwość wyrażenia własnych poglądów i poznania zdania innych ludzi. Prócz obowiązku, jest to również w jakiś sposób zabawa. MKD jest to dla mnie kolejny krok w realizacji samej siebie. Lubię zmierzać się z nowymi wyzwaniami. Kierowanie grupą jest czymś, co mi wychodzi, więc jestem zadowolona z mojej roli. A poza tym, na spotkaniach jest zawsze coś smacznego.

Magdalena Walkiewicz
kl. 3 gimnazjum